Please fill in your email ×
You have been added to our newsletter! ×
We have received your inquiry. ×

Ajaloolises majas korter - uues ja väärikas kuues!

Heidi Puppart
Heidi Puppart
+372 5340 9999
Saada
Kohtu 16a-1, Kuressaare
Kesklinn, Kuressaare, Saaremaa
109,400 €
1
2
3
73.9 m2
Kinnisvara tüüp : Korter
Omandivorm : Korteriomand
Tube : 3
Magamistube : 2
Vannitube : 1
Üldpind : 73.9 m2
Krundi suurus : 572 m2
Ehitusaasta : 2019
Seisukord : Uus
Ruutmeetri hind : 1480.38 €
  6 Pildid

Lisainfo: uus elektrijuhtmestik, kõrged laed, eraldi sissepääs, parkett, parkimine tasuta, panipaik 
Köök: avatud köök 
Sanruum: uus torustik 
Küte ja ventilatsioon: põrandaküte, kombineeritud küte 

 

MAJA

Kuressaare vanalinnas paikneva renoveeritava korterelamu näol on tegemist väärika ajaloolise hoonega.

18. sajandi keskel oli praeguse hoone kohal juba kivist elamu, mis toona kuulus jõukale sadulsepp Dreyeri perekonnale.19. sajandi esimesel poolel kuulus antud kinnistu pikka aega bürgermeister Schultz'i perekonnale.Seejärel läks vara peretütrega abiellunud dr. Steinbach'le. Sajandi kolmanda veerandi jooksul oligi maja Steinbach'de perekonna elamuks. Siin elas ka Mahtra sõja sündmustes "kurikuulsust" kogunud ja hilisem Kuressaare raehärra ja kohtufoogt Steinbach. 

Sajandi viimasel veerandil elas siin kohaliku kultuurielu üks eestvedajaid - ülemõpetaja Holzmayer koos oma suure perekonnaga. Enne I MS müüsid viimase lapsed kinnisvara kunstide professor Moelleri pojale, kes siin kuni Eesti vabariigi algusaastateni elas.

Nimetatud tegelaste vahele oli veel lühemajaliselt üksikuid (ja mitte vähemtähtsaid) omanikke. Lisaks korralikule linnakodaniku elamule olid krundil ka muud eluks vajalikud hooned (tall, tõllakuur jne.), aga ka hästi kujundatud iluaed.

Hiljem on seal resideerunud väärikad linnaisad, õpetajad ja professorid.

Praegusel hetkel on renoveeritavas majas  6 korterit, millest 3 juba müüdud.KORTER

Korter paikneb hoone esimesel korrusel ja on omaette sissepääsuga maja otsast. Korteris on tuulekoda, esik, kaks magamistuba (üks nendest soovi korral garderoobiga), elutuba ja WC-duširuum. Korteri aknad avanevad päeva ja õhtupäikese poole. Kogu maja on õhk-vesi soojusküttel, igal korteril oma oma küttemõõdikud (seega kütte eest tasumine toimub tarbimise alusel). Küttesüsteem on põrandate all ja igast toast eraldi reguleeritav, samuti on korteris soojustagastusega ventilatsioon. Korter renoveeritakse nii, et võimalusel säilitatakse vanu paekivi seinte fragmente, laed on tavakõrgusest kõrgemad. 

LISAD

Korteri juurde kuulub parkimiskoht hoovis ja eraldi hoovis paiknev kuuriboks ratastele, suuskadele ja muudele tarvikutele.
Korteri valmimisaeg on 2019 suve algus, kuid ole kiire ja tee broneering juba täna, sest sellises ajaloolises nii hea asukohaga majas ei tule pakkumisi iga päev.Helista ja lähme vaatame koos üle! 

Võta meiega ühendust